Werken op de Markt - Wat u nu eigenlijk moet weten

woensdag, 18 januari 2017

Op 11/01/2017 organiseerde het gemeentebestuur en de diverse actoren een vergadering voor de inwoners van Sint-Lievens-Houtem aangaande de werken op de markt. Indien u er niet kon bijzijn, geen probleem. Thuis in Houtem ging eens luisteren in jouw plaats. Dit is wat je moet weten:

Tijdelijk parkeerverbod vanaf vandaag

De wijzigingen zullen gebeuren op het Marktplein zelf en de aansluitingswegen met voornamelijk de Edg. Tinelstraat en de Polbroek. Na de werken zal er een rondpunt zijn waar de Edg. Tinelstraat uitkomt op het Marktplein, tegenover het Sint-Lievensinstituut zullen we kunnen genieten van een unieke Markthal, de straat langs de kant van de school wordt dubbele richting en aan de zijde van de kerk zal een wandelpromenade liggen.

Wat we eveneens weten is dat er vanaf heden, 18/01/2017, een parkeerverbod start op het deel van het Marktplein waar de markthal zal komen te staan. Dit parkeerverbod is er naar aanleiding van het rooien van de bomen. De eigenlijke werken starten op 23/01/2017.

Wat moet u NU nog doen?

Vraag uw aansluitingen voor nutsleidingen NU aan. Hiervoor dient u de bedrijven te contacteren die de aansluitingen moeten voorzien. Indien u deze aansluitingen niet nu aanvraagt maar op het moment dat de werken afgerond zijn, zullen de kosten veel hoger liggen.

Voor info in verband met het aanvragen van de nutsleidingen kan u terecht op de websites van Farys, Eandis, Proximus en Telenet.

Werken in verschillende fases

Fase 1 A: Januari tot april: Werken aan de Edg. Tinelstraat langs de kant van de school het Marktplein op tot ongeveer halverwege het Marktplein. De Delhaize blijft bereikbaar via de kant van de Diepestraat. Om de aansluiting met de Diepestraat en Kapellekouter te garanderen wordt de Fabrieksstraat tijdelijk 2 richtingen. Dit is en blijft echter een drukke zone waar veel kinderen worden opgehaald en afgezet. Voorzichtigheid is dus een must! De Doelstraat blijft 1richtingsverkeer.

Fase 1 B: februari tot mei: Halverwege het Marktplein naar boven richting begin van de Polbroek.

Fase 2 A: April tot september: Aansluiting van 't Eiland tot halverwege de markt.

Fase 2 B: Mei tot oktober: Halverwege de markt aan de zijde van de Kringloopwinkel tot aan de aansluiting met de Paardemarkt.

Fase 3: november (na de jaarmarkt) tot maart 2018: Polbroek. Er zal tijdelijk geen doorgaand verkeer mogelijk zijn langs de Polbroek tijdens de werkuren.

Plannen in verband met deze fasering vindt u onderaan het artikel.

Steun onze handelaars!

Op en rond het Marktplein hebben we verschillende handelaars die er alles zullen aan doen om de weg naar hun winkel zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Laat ze niet in de steek!

Parkeren op het Marktplein blijft dan ook steeds mogelijk. Op de aangeduide plaatsen zal tijdelijk parkeren (max. 2uur met parkeerschijf) mogelijk zijn. Wie wat langer in het centrum wenst te vertoeven kan zich begeven naar de nieuw aangemaakte parking op de Hofkouter, waar 148 parkeerplaatsen zijn. Voor voertuigen met een mindervalidekaart worden uitzonderingen gemaakt. Deze kunnen blijven parkeren op het Marktplein.

Tijdens de loop van de werken zullen de bussen van De Lijn eveneens worden omgeleid. De bereikbaarheid naar het Marktplein wordt zoveel mogelijk gegarandeerd, maar hou de website van De Lijn goed in het oog.

Belangrijke info van de aannemer

Aannemer Aclagro  heeft ook nog enkele verzoeken aan omwonenden. Indien er vragen zijn, gelieve deze enkel en alleen te stellen aan de daartoe bevoegde personen. Het zijn enkel de werkmannen met een witte helm en het embleem van de aannemer die over de correcte info beschikken.

Geef eveneens geen alcoholische dranken aan de werkmannen. Wie absoluut iets zou willen geven kan zich beter houden aan frisdrank, water, koffie,… Alcohol bevordert noch het tempo, noch de kwaliteit van het werk.

Via bewonersbrieven worden omwonenden tijdig verwittigd omtrent de werken die voor de deur zullen plaatsvinden. Opmerkingen en klachten zijn eveneens te melden bij de mannen met de witte helm. Enkel en alleen zij kunnen jullie helpen.

In verband met huisvuil hoeft u zich geen zorgen te maken. U zet het vuilnis gewoon buiten zoals u nu doet. De werkmannen verzamelen alles op een met Ilva afgesproken plaats. U hoeft dus hiervoor geen enkele extra moeite te doen.

De werfzone is te betreden op eigen risico! Parkeren tijdens de werkuren (6u30 tot 17u) is niet toegestaan, erbuiten wel.

Minder Hinder is het plan, respect en geduld de middelen.

Via het "Minder hinder"-plan: de fasering van de werken, het zo lang mogelijk behoud van de voetpaden,… toont de gemeente een begrip naar de bevolking toe. Hinder zal er nu eenmaal zijn bij werken van dergelijke omvang. Er wordt dan ook gevraagd aan alle weggebruikers en omwonenden om geduldig en vriendelijk te blijven. De problemen zijn tijdelijk en, om de woorden te gebruiken die tijdens de vergadering gevallen zijn, nadien hebben we het allermooiste Marktplein van allemaal!

Via deze video alvast een voorproef:

 

Gerelateerde artikelen

@thuisinhoutem op Twitter

Logo TiH 1

Alle nieuws en informatie over Sint-Lievens-Houtem, waar en wanneer jij dat wil!

Like ons op Facebook!


Webdesign en hosting door WAVI || Digitale marketing door Pieter De Moor
Thuis in Houtem VZW - BE0647.927.930 - Verkoopsvoorwaarden